19 maja 2026r. w naszej szkole odbył się XIII Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny
„Z Przyrodą na Ty”. Osiemnastu uczniów z pięciu szkół naszego powiatu zmagało się z zadaniami
z zakresu wiedzy przyrodniczo-ekologicznej na poziomie klas IV. Każdy uczeń indywidualnie rozwiązywał test jednokrotnego wyboru składający się z 40 pytań (z zakresu wiedzy geograficznej, biologicznej i ekologicznej). Maksymalnie można było zdobyć 40 pkt. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych. Z naszej szkoły tytuł laureata i III miejsce zdobyła Emilia Krajewska (klasa 4a) a tytuł finalisty otrzymali: Oliwier Wielgosz(klasa 4b, IV miejsce), Antoni Zub (klasa 4b, V miejsce) oraz Zuzanna Rajchel (klasa IVa, VI miejsce).
Szczegółowe wyniki konkursu:
Tytuł laureata otrzymali:
I miejsce (30 pkt)-Liliana Macek- SP1 w Jaśle, Julia Szanduła- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wróblowej
II miejsce (29 pkt)-Zuzanna Omachel- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wróblowej
III miejsce (28 pkt)-Magnolia Hernandes-SP1 w Jaśle, Emilia Krajewska-SP4 w Jaśle, Olga Wolska-SP2 w Jaśle
Tytuł finalisty otrzymali:
IV miejsce (27 pkt)-Oliwier Wielgosz- SP4 w Jaśle, Lena Wąsińska- SP1 w Jaśle
V miejsce(26 pkt)- Antoni Zub-SP4 w Jaśle, Amelia Furman-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzyskach, Zuzanna Marlewska-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wróblowej
VI miejsce(25 pkt)-Zuzanna Rajchel-SP4 w Jaśle
Dziękujemy wszystkim uczniom za przybycie i wysokie wyniki , opiekunom za pomoc w sprawdzaniu testów konkursowych, koleżankom i kolegom za część artystyczną podczas rozdawania dyplomów i nagród. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!
Organizatorzy konkursu: Maria Grzywna, Lech Polak
Część artystyczna, muzyczna: Ewa Bystrzanowska z klasą IIIa, Magdalena Majka z klasą IIIb
Dekoracje: Joanna Sanocka-Sowiźrał , Katarzyna Kalityńska












