Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

Dzisiaj w klasie 8a odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził dla młodzieży pan Michał Gorczyca – ratownik medyczny.
Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Pan ratownik opowiedział uczniom o swojej pracy. Pokazał jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej, uświadomił uczniom iż tzw. ” złote minuty” ratują życie poszkodowanego, przypomniał ważne telefony alarmowe, pokazał jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Uczniowie zadawali pytania, a następnie przeszli do aktywnego udziału wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem pana Michała.
W ramach podziękowania za poświęcony czas otrzymał od Dyrekcji Szkoły kubek SP4 ze słodyczami.
Pamiętajmy, że o życie należy dbać, a w sytuacjach zagrożenia trzeba umieć je ratować.