Wycieczka teatralna klas szóstych

Klasy 6A,6B i 6C odwiedziły teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Podczas spektaklu „Mały Książę” na podstawie książki A. de Saint Exupery’ego (która jest też naszą szkolną lekturą) przenieśliśmy się w niesamowitą podróż nie tylko na pustynię, ale i różne planety🪐, na których tytułowy bohater spotkał wyjątkowe i osobliwe postaci. Mały Książę przypomniał nam czym jest odpowiedzialność, miłość i prawdziwa przyjaźń. Uniwersalny sekret Lisa : „[…] dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” to zapewne najważniejsze przesłanie opowieści o niezwykłych doświadczeniach Małego Księcia. Po spektaklu w teatrze czekała nas fascynująca lekcja historii w XV wiecznym zamku w Dębnie. Zwiedziliśmy spiżarnię, kuchnię, salę koncertową, rycerską i okazały dziedziniec. Poznaliśmy historię zamku, jego mieszkańców oraz obejrzeliśmy fascynujące eksponaty, bowiem zamek jest oddziałem Muzeum Ziemi Tarnowskiej. Legenda o Białej Damie przyprawiła nas o dreszcze, a opowieści przewodnika pozwoliły poczuć się jak mieszkańcy zamku przed stuleciami. Po doznaniach artystyczno- historycznych nadeszła pora na bardziej przyziemne przyjemności. Po oblężeniu McDonalda, w dobrych humorach i pięknej pogodzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Jasła.