Szkolny Turniej koszykówki 3×3 edycja 2024

Szkolny Turniej koszykówki 3×3 stał się 27.05.2024 r. podsumowaniem sezonu koszykarskich zajęć sportowych prowadzonych w naszej szkole w roku szkolnym 2023/2024. Sprawdził także umiejętności kandydatów do reprezentacji szkoły na Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej koszykówki 3×3, które odbędą się 11.06.2024 r. w Jedliczu.

W zaciętym i widowiskowym finale, po dogrywce, 8:6 zwyciężyła trójka: Szymon Grzebień 8a, Wiktor Henzel 7a, Igor Gajda 7c. Zwycięzcy szybko odskoczyli 3:0 rywalom w składzie: Oliwier Gaweł 7c, Szymon Witusik 7d, Kacper Trzebińczyk 7d, po czym stracili skuteczność i pomysł na grę. Przeciwnik skorzystał na tym i odrobił straty doprowadzając do remisu 5:5. W dogrywce powtórzył się scenariusz z regulaminowego czasu gry. Szymon, Wiktor i Igor szybko zdobyli trzy punkty, a pokonani odpowiedzieli tylko jednym, i nie pomogło im nawet wprowadzenie do gry rezerwowego Karola Zuba 7d.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Dziękuję uczestnikom, gratuluję wszystkim zawodnikom koszykarskich umiejętności, życzę sukcesów na koszykarskich boiskach.

Rafał Maczuga.